logo
stjernholm webshop stjernholm webshop
  • stjernholm co
  • stjernholm co
  • stjernholm co
  • stjernholm co
  • stjernholm co
  • stjernholm co
  • stjernholm co
  • stjernholm co

Fiber Convertere & extenders

I denne kategori finder du produkter til distribution og konverting af videosignaler over fiber.

Fiber benyttes ofte til distribution af signaler over lange afstande, og ved meget højtopløste signaler som f.eks UltraHD der med opløsninger der er 4 -8 gange højere end traditionel HD (6G og 12G SDI) virkelig udfordrer kobberbaserede kabler.

Nogle producenter benytter QUAD SDI som en måde at kunne benytte eksisterende HD infrastruktur til UHD signaler, men dette reducerer infrastukturen til 1/4, da routere og kabeltræk pludselig skal ganges med 4.

Ring for det du ikke ser eller vil vide mere om på 7023 7108 eller send os en mail


Viden der kan spare dig for meget...
Tilmeld dig vores nyhedsbrev her  


11.425,00 DKK

AJA - FiDO-R Fiber to 3GSDI

med Dual 3G-SDI outputs

3.484,00 DKK

5.005,00 DKK

5.005,00 DKK

AJA Fiber to SDI Converter OpenGear OG-FIBER-R

fiber til 3GSDI op til 10 km!

3.484,00 DKK


AJA FiDO-2T Dual Channel 3G-SDI to LC Fiber (CWDM)

Tilvælg CWDM SFP type! (inkluderet i prisen)

9.731,00 DKK

11.425,00 DKK

AJA FiDO-4R-ST 4 kanals Fiber to 3GSDI

med ST fiber connectors

11.425,00 DKK

AJA FiDO-4T 4 kanals 3GSDI to Fiber

med LC fiber connectors

11.425,00 DKK

AJA FiDO-R-ST Fiber to 3GSDI

med ST connectors og DUAL SDI output

3.484,00 DKK

AJA FiDO-T 3GSDI to Fiber

med looping SDI output

3.484,00 DKK

AJA FiDO-TR 3GSDI to Fiber + Fiber to 3GSDI Transceiver

Bidirectional TR (tur/retur) fiber/SDI

5.005,00 DKK

AJA FiDO-T-SC 3GSDI to Fiber

Med SC connector og looping output

3.484,00 DKK

AJA FiDO-T-ST 3GSDI to Fiber

ST Connector med looping output

3.484,00 DKK

AJA SDI to Fiber Converter, OpenGear OG-FIBER-T

3GSDI til fiber LC over op til 10km!

3.484,00 DKK

AJA to vejs Fiber/3GSDI OpenGear Converter

Fiber SDI - SDI fiber over 10 km

5.005,00 DKK

Blackmagic 6G SFP Optical Module

Optical Module til f.eks Studio Camera

1.490,00 DKK

Blackmagic Adapter - 3G BD SFP Optical Module

Optical Module til f.eks Studio Camera

890,00 DKK

Fiber Konvertere til video

Se udvalget af fiberbaserede produkter til signal distribution


Stjernholm & Co A/S - Marielundvej 46E, 1. th - 2730 Herlev - Denmark - Telefon +45 70237108 - E-mail shop@stjernholmco.dk - CVR 33747349
 

Tak

Følgende produkt(er) er nu lagt i kurven

  • 01 Levering
  • 02 Levering
  • 03 Betaling
  • 04 Bekræft